17.10.2007 22:08 - Русия мечтае за Евро'08 след 2:1 над Англия
Автор: asromamontella Категория: Новини
Прочетен: 447 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 17.10.2007 22:08

В Русия все повече мечтаят за участие на Евро"08, след като победиха с 2:1 Англия в евроквалификация от група "E", която се игра на изкуствената настилка на стадион "Лужники" в Москва пред близо 75 000 зрители.  image

Първото попадение в срещата реализира звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, който в 29-ата минута получи отклонената от Майкъл Оуен към него топка, гардира я и от воле прониза Габулов за 0:1 (на малката снимка).

Гостите държаха инициативата в свои ръце, но всичко се обърна в 68-ата минута, когато Рууни извърши нарушение срещу Константин Зирянов и главният рефер Луис Медина Канталехо отсъди дузпа в полза на домакините. На телевизионните повторения ясно се видя, че нарушението започва извън наказателното поле.

Зад топката застана нападателят на Спартак (Москва) Роман Павлюченко, който изравни - 1:1.

В 72-ата отново резервата на руснаците бе точен след грешка в отбраната на англичаните и хвърли в екстаз близо 70-те хиляди привърженици на домакините, които бяха заели местата по трибуните на "Лужники" - 2:1. Първоначално Пол Робинсън изби далечен удар на Алексей Березуцкий, но топката попадна в Павлюченко, за който не бе трудно да я добута в мрежата на гостите за 2:1

Не съм радвал на победа на Русия никога преди.Но самата комбинация от силни футболисти,страхотния трениор-Гуус Хидинк и невероятните фенове прави руския отбор ... каква беше думата... легендарен. А и към радостта ми от победата на братята руснаци прибавям ,че ... не харесвам англичаните. Русия на Евро 08 ,а Англия трябва да почака...

Тагове:   англия,   мечтае,