26.11.2007 21:29 - Рома излъга Дженоа, Интер победи Аталанта

image
Дженоа - Рома - 0:1
image
Интер - Аталанта - 2:1

Носителят на купата на Италия Рома постигна минимална победа с 1:0 над тима на Дженоа като гост в първа среща от 13-ия кръг на италианското футболно първенство в Серия А, играна на стадион "Луиджи Ферари".

Единственото попадение в мача реализира Кристиан Панучи, който бе капитан в този мач, в последната минута на редовното време на двубоя. Защитникът отбеляза гол с глава след центриране от пряк-свободен удар на Давид Марсело Кортес Писаро.

Панучи, който е бивш играч на Дженоа, вкара точно копие на гола, който реализира в последната минута на квалификационния мач за Евро"2008 Шотландия - Италия (1:2) в Глазгоу, който класира "адзурите" и Франция за финалите в Австрия и Швейцария.

В този мач Рома бе без редица титуляри. Капитанът Франческо Тоти, полузащитниците Родриго Тадей и Симоне Перота, както и защитникът Филип Мексес са контузени.

Това бе първият мач от италианската Серия А след 11 ноември, когато привърженикът на Лацио - 28-годишният Габриеле Сандри, бе убит от полицай.

В другата среща от събота лидерът във временното класиране Интер (Милано) надделя над тима на Аталанта (Бергамо) с 2:1 като домакин в среща, играна на стадион "Джузепе Меаца".

Двубоят започна чудесно за шампионите, след като откриха резултата още в десетата минута, когато Давид Суасо отбеляза от малък ъгъл след двойно подаване с Хулио Крус.

"Нерадзурите" удвоиха преднината си след половин час игра след куриозен гол на Крус. Суасо центрира от дясно, топката се удари в страничната гредата и излъга вратаря на гостите Фердинандо Копола, а аржентинският нападател реализира на празна врата.

Шест минути преди почивката "бергамаските" намалиха резултата. Сержио Флокари получи пас от Антонио Лангела, овладя топката на гърди и със силен удар от дъгата на наказателното поле прати коженото кълбо в мрежата.

През второто полувреме и двата отбора не успяха да създадат нито едно чисто голово положение, като може да се отбележат няколко опасни удара, минали близо до целта. Гостите завършиха мача с десет души, след като Симоне Индзаги получи червен картон в 90-та минута.