28.11.2007 14:22 - Рома прегази Динамо (Киев)
Автор: asromamontella Категория: Новини
Прочетен: 469 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Италианският вицешампион Рома записа трета победа в група F на Шампионската лига. Тимът на Лучано Спалети победи с лекота Динамо (Киев) с 4:1 като гост и гарантира мястото си на 1/8-финалите. Възпитаниците на Лучано Спалети решиха двубоя още през първото полувреме като вкараха три гола. През втората част двата тима намалиха оборотите и си размениха по едно попадение. Срещата започна идеално за Рома и още в 4-ата минута откри резултата. Веднага след гола на "вълците" домакините имаха две възможности за гол, но Нинкович и Бангура нямаха шанс. В следващите минути играта бе равностойна преди да се стигне до 32-ата минута, когато Жули удвои. Френският нападател получи отличен пас и направи Рибка безпомощен за 0:2. Попадението е 20-о за нападателя в европейските клубни турнири. Четири минути по-късно всичко приключи. Отлична комбинация между Вучинич и Жули завърши с гол на сърбина, който на практика реши двубоя. През втората част играта бе на по-ниско ниво, като домакините се опитаха да стигнат до почетен гол. Това се случи в 63-ата минута, когато Бангура направи 1:3. До края на двубоя Вучинич се разписа и оформи крайния резултат. Така Рома си осигури място в следващата фаза, докато Динамо е сигурен отпадащ без спечелена точка.

ДИНАМО - РОМА 1:4
0:1 Панучи (4)