02.12.2007 19:31 - Рома остава в битката след победа над Удинезе
Автор: asromamontella Категория: Новини
Прочетен: 517 Коментари: 0 Гласове:
0

Рома победи Удинезе с 2:1 в интересен двубой от 14-ия кръг на Серия А. С успеха „вълците" се върнаха на второто място във временното класиране и запазиха разликата с лидера Интер. Двубоят на „Олимпико" започна ударно и в 11-ата минута Жуан откри резултата. Бранителят на Рома се разписа, след като вратарят на гостите Ханданович изби кълбото след удар на Жули. В ответната атака Куалирела изравни след пас на Пепе. В 27-ата минута Родриго Тадей отново изведе Рома напред след пас на Жули - 2:1. До края на полувремето до нови попадения не се стигна. През втората част игра бе често накъсвана и до нови попадения не се стигна. Удинезе завърши двубоя с девет души, след като Пинци и Досена получиха червени картони. Лидерът на Рома Франческо Тоти се завърна в състава, но остана резерва. Рома има 28 точки и остава на три от Интер. В същото време Удинезе е четвърти с 25 точки.