Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
09.12.2007 21:11 - Норвегия спечели щафетата 4x7,5 км за мъже, България на 19-о място
Автор: asromamontella Категория: Новини
Прочетен: 630 Коментари: 0 Гласове:
0

image Сезонът по зимни спортове става все по разгорещен и интересен.Днес беше кулминацията на всичко случващо се досега през сезона.Отборът на Норвегия в състав Емил Свендсен, Александър Ос, Халвард Ханеволд и Оле Ейнар Бьорндален) спечели щафетата 4x7,5 километра в австрийския зимен център Хохфилцен, старт от Световната купа по биатлон.
Норвежците бяха без конкуренция и финишираха първи за 1.18:31,2 часа (0; 6). Втори на 2:25,5 минути се нареди световният шампион на Русия (2; 10), а трети на 2:56,6 минути се ласира олимпийския първенец Германия (0; 9).

Руснаците имаха слаба стрелба - 2 наказателни минути и общо 12 използвани патрона. Това им попречи да се намесят в спора за първото място. България в състав Михаил Клечоров, Виталий Руденчик, Кирил Василев и Владимир Илиев зае 19-о място от общо 22 завършили щафети на 10:25,0 минути (2; 7) от победителя.

Тагове:   България,   Норвегия,   мъже,   място,